Hříchy primátorů - porušení povinnosti při správě cizího majtku

Projekt: „Všichni Svobodovi kmotři“

Zpět na projekty
 
07.09.2012

Aktualizace 8.10.2012

Zdá se, že  Budějovice budou pykat za údajné nezákonné chování svého primátora Juraje Thomy. ÚOHS městu vyměřil pokutu 1,3 miliónu korun kvůli pravděpodobně nezákonnému postupu při předělení IT zakázky společnosti BIT Servis. Primátor Thoma přitom smlouvu (respektive dodatek) jménem města s BIT Servis podepsal, aniž by ji předložil ke schválení radě města. Více na  Novinky.cz: ÚOHS vyměřil Budějovicím pokutu 1,3 miliónu korun kvůli IT zakázce (5.10.2012)

Podepisování smluv bez požehnání rady je podle všeho obvyklé i na pražské radnici. Na pražského primátora Bohuslava Svobodu míří kvůli tomu několik trestních oznámení. Bez požehnání rady města pražská radnice např. přidělila zakázky na poskytování právních služeb a znásobila náklady na výstavbu tunelu Blanka.

 

Původní článek

Čeká pražského primátora obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby a z porušení povinnosti při správě cizího majetku stejně, jako se to stalo budějovickému primátorovi Thomovi? I on zřejmě podepisoval smlouvy jménem města bez souhlasu rady.

Více o budějovickému primátorovi Thomovi na budejovice.idnes.cz

O možném zneužití pravomoci pražského primátora jsme psali zde.